Dzięki programowi „Radosna szkoła” stworzono dzieciom możliwości do aktywnego spędzania czasu, zabawy i rekreacji. Nauka i zabawa w przyjaznym środowisku celowo i systematycznie wspierają rozwój ucznia, przyczyniając się do rozwijania intelektualnych, fizycznych i emocjonalnych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesów w szkole i w życiu.

Miejsce zabaw w szkole wyposażono w pomoce dydaktyczne mające na celu wspomaganie kształtowania u dziecka umiejętności motorycznych oraz umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, sprawności i zdolności manualnych, a także percepcji i celowości ruchu oraz wyobraźni przestrzennej.

Program pozytywnie wpływa na zaangażowanie nauczycieli, którzy mogą realizować autorskie pomysły efektywnej pracy z uczniami, organizując kąciki zainteresowań i prowadząc różnorodne zajęcia. Doposażono gabinet logopedyczny w pomoce potrzebne do terapii logopedycznej. Zakupiono materiały usprawniające funkcje percepcyjno-motoryczne, które zostaną wykorzystane przez nauczyciela posiadającego przygotowanie w zakresie terapii pedagogicznej prowadzącego zespół korekcyjno-kompensacyjny.