Biblioteka szkolna dostarcza informacji i pomysłów, które są podstawą satysfakcjonującego funkcjonowania w społeczeństwie edukacyjnym. Wyposaża uczniów w umiejętność uczenia się przez całe życie i rozwija wyobraźnię, przygotowuje do roli odpowiedzialnych obywateli.

Biblioteka szkolna udostępnia książki i inne źródła informacji, a także świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim członkom społeczności szkolnej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w różnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów.

mgr Ilona Zadrożna

mgr Małgorzata Dorawa

900 - 1600

900 - 1500

900 - 1500

900 - 1600

800 - 1500

W sierpniu 2006 roku w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowanego przez Unię Europejską otrzymaliśmy cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne - skaner, drukarkę i kopiarkę wraz z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym. Biblioteka posiada dostęp do Internetu monitorowany przez program Cenzor, który blokuje dostęp do stron niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży.

Opiekunem ICIM jest pani mgr Ilona Zadrożna - nauczyciel bibliotekarz.