Współczesność stawia kobiecie ogromne wymagania, stąd też jej rola podlega nieustannej ewolucji. Kobiety spełniają wiele ról jednocześnie, które niejednokrotnie są od siebie bardzo różne, dlatego też zawsze powinny być źródłem szacunku i podziwu, a nawet zachwytu dla całej ludzkości.

Obchodzony 8 marca Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia, mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, babciom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i prezenty. Dzień 8 marca tradycyjnie już i w naszej szkole jest dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. Uczniowie w swoich klasach obdarowali koleżanki upominkami i słodyczami oraz składali Paniom serdeczne życzenia.

Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego właśnie tymi kwiatami obdarowali wszystkie Panie pracujące w naszej szkole.

Z okazji tego święta SU klas IV-VI zorganizował także wieczorek z konkursami i poczęstunkiem. Było sympatycznie i bardzo wesoło.