Dnia 13.04.2013 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy, którego celem było popularyzowanie gry w warcaby wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był nauczyciel informatyki Roman Niewiadomski i wychowawcy świetlicy.

Warcaby, gra planszowa, pokrewna szachom, najprawdopodobniej powstała 3000 lat p.n.e. w starożytnym Egipcie. W dzisiejszych czasach znana jest na całym świecie. Jest to dobry pomysł na spędzanie czasu wolnego, ponieważ rozwija koncentrację i cierpliwość, samodzielność w podejmowaniu decyzji, uczy gry fair-play. Warcaby pobudzają i rozwijają myślenie abstrakcyjne, a także są narzędziem pomocniczym przy rewalidacji dzieci na różnym poziomie umysłowym. Poza tym jest to dobry trening pamięci, dlatego w świetlicy jest organizowany od wielu lat.

W turnieju wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Braniewie. Zawodnicy zmierzyli się w trzech grupach wiekowych.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasy IV

I miejsce - Frąckiewicz Antoni (SP5)

II miejsce – Dąbrowska Aleksandra (SP5)

III miejsce – Zawadka Maksymilian (SP3)

Klasy V

I miejsce - Stankiewicz Michał (SP3)

II miejsce - Szyc Mateusz (SP3)

III miejsce - Tatar Przemysław (SP3)

Klasy VI

I miejsce - Cylupa Mateusz (SOSW)

II miejsce - Gajek Sławomir (SOSW)

III miejsce - Sagan Michał (SP3)

Dyplomy i nagrody ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.