Get Adobe Flash player

 

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczne i historię ostatniego 20-lecia Rzeczpospolitej Polskiej.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku wyjątkowy. Orkiestra zagrała nie tylko dla najmłodszych, lecz także po raz pierwszy dla najstarszych, zwracając uwagę na to, jak wielkiej pomocy potrzebują seniorzy i, że geriatria zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, jest jedną z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia.

Dwudziesty Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w szkole 11 stycznia 2013. Organizatorkami i pomysłodawczyniami były: Jolanta Witkowska, Joanna Stemplińska i Lucyna Łacko. W akcję aktywnie włączyła się klasa IVA, poprzez zorganizowanie zbiórki niespodzianek przeznaczonych dla wszystkich tych, którzy wrzucali pieniądze do puszki oraz Samorząd Uczniowski. Tego dnia każdy, kto chciał wesprzeć akcję, otrzymywał „Cegiełkę szczęścia” z numerem fanta. Wśród fantów „niespodzianek”, oprócz rzeczy zakupionych przez sponsorów i przyniesionych przez dzieci, znalazły się także prace uczniów i nauczycieli naszej szkoły  oraz wypieki Pani Niny Dutkowskiej.

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej” - mówią organizatorzy, a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji  pomagać. Cieszymy się, że w niedzielę można było spotkać w wielu punktach miasta wolontariuszy z naszej szkoły, którzy dzielnie zbierali pieniądze do orkiestrowych puszek, bez względu na doskwierający chłód zimy.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w akcję a przede wszystkim wolontariuszom: Patrycji Dąbrowskiej z klasy VIA oraz Elizie Giebień i Michałowi Kasperowiczowi z klasy VIB.