Tradycyjnie, od lat, uczniowie naszej szkoły wraz rodzicami i nauczycielami aktywnie włączają się w akcję, której patronuje Wojskowe Koło Łowieckie Oręż z Braniewa.

Nasi uczniowie z myślą o zwierzętach leśnych zebrali w tym roku szkolnym dwie tony żołędzi.

Akcję prowadziła biblioteka szkolna. Do grona zwierząt leśnych, które należy dokarmiać w czasie ostrej zimy należą m.in. dziki i sarny. Te zwierzęta nie są w stanie sobie poradzić w czasie srogich mrozów i grubej pokrywy śnieżnej bez pomocy człowieka. Nasi uczniowie nie tylko zbierają żołędzie aby pomóc myśliwym w dokarmianiu zwierząt leśnych.

Podczas spotkań w bibliotece szkolnej czytelnicy na podstawie książki „Jesień w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce” autorstwa Tomasza Szweda poznali prawdziwą leśną przygodę. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań na temat życia zwierząt leśnych i ciekawostek na temat różnic występujących między gatunkami, jak też wyglądu czy sposobu odżywiania się. Ta bajka z morałem przybliżyła naszym czytelnikom świat wartości oraz spotykanych negatywnych zachowań. Książka zilustrowana została przez Anetę Krelli-Moch, gdzie przepiękna ilustracja pobudza wyobraźnię młodego czytelnika.

Co roku uroczystego podsumowania dokonujemy w miesiącu lutym w bibliotece szkolnej bowiem w tym miesiącu przypada Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Podczas uroczystego spotkania przedstawiciel WKŁ „ORĘŻ” przeprowadzi pogadankę na temat ochrony przyrody i kształtowania postaw proekologicznych wśród naszych uczniów. Dla dwóch najlepszych klas, które najaktywniej włączyły się w akcję zostanie tradycyjnie zorganizowana wycieczka do Nadleśnictwa Zaporowo, tam najaktywniejsi uczniowie w przeprowadzonej w szkole akcji otrzymają atrakcyjne nagrody.