W czwartek 21 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę. W radosnych nastrojach wspólnie z nauczycielami przeszli ulicami miasta. Samodzielnie wykonane wcześniej słomiane kukły - Marzanny, co prawda nie były jak nakazuje tradycja utopione, lecz spalone, ale według uczestników imprezy jest to tak samo skuteczny sposób na przepędzenie zimy. W powietrzu, mimo utrzymującego się mrozu czuć już powiew tej upragnionej przez dzieci pory roku. W otaczającej przyrodzie uczniowie z zapałem szukali pierwszych zwiastunów wiosny. Niektórzy zaczęli się już rozglądać za bocianami, które niebawem zaczną do nas wracać z gorącej Afryki. Wiosna jest symbolem budzenia się do życia, odrodzenia, przemiany i nadziei. „Znów będzie zielono i znów będzie ciepło” - cieszą się dzieci i aż chce się śpiewać, tak jak śpiewał lata temu Marek Grechuta „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!”