W obecnym roku Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny przeżywa 400 rocznicę śmierci założycielki zgromadzenia, mieszkanki Braniewa Błogosławionej Reginy Protmann. 13 czerwca 1999 roku matka Regina została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II, 28 czerwca 2000 roku uchwałą Rady Miasta Braniewo została ustanowiona patronką miasta. Była kobietą nadzwyczajną, cechowała ją miłość do Boga i ludzi. Pomagała biednym, opuszczonym i cierpiącym, okazując im ciepło, miłość i cierpliwość. Siostry kontynuując ideę Reginy Protmann, niosąc pomoc potrzebującym, pracują na całym świecie, nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Południowej i Afryce. W bieżącym roku przypada 400 rocznica śmierci bł. Reginy. Zgromadzenie sióstr Świętej Katarzyny  obchodzi swój jubileusz.

W związku z jubileuszem i w myśl słów  św. Augustyna „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli” 10 stycznia po raz pierwszy w Szkole Podstawowej Nr 5 w Braniewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki poświecony bł. Reginie Protmann. Celem konkursu było uczczenie rocznicy jej śmierci, a także promowanie wartości i postaw chrześcijańskich przez muzykę. Utwory religijne zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6, Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Braniewie. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe: klasy młodsze 0-III i klasy starsze IV-VI, które prezentowały się w kategorii solista bądź zespół.

Szkołę Podstawową Nr 3 reprezentowali Zofia Piętek (kl. IIIB) z utworem „O Tobie śpiewam Matko”, Julia Gursztyn (kl. VA) z utworem pt. „Tyle pragnień w sobie miałaś” i Przemysław Tatar (kl. VB) z piosenką pt. „O Panie mój zrań serce moje”. Uczniów do konkursu przygotowała siostra Judyta.

Szkołę Podstawową Nr 6 reprezentował zespół przygotowany przez nauczycielkę Agnieszkę Popek w składzie: Pola Dajnowska, Klaudia Furtak, Julia Jaworska, Kacper Kołodziejski, Judyta Nietupowska, Patrycja Poznańska, Wiktoria Pietrzak, Weronika Sęczyk, Jakub Tuchaj i Paweł Waszczyk, przygotowany przez p. Agnieszkę Popek, wykonał 2 utwory: „Czynić wolę Ojca” i „Tobie śpiewam”. Gospodarzy konkursu  reprezentowała w kategorii I-III Katarzyna Pocałujko (kl. IIIA), która zaśpiewała piosenkę pt. „Jak Matka Regina”, zaś w kategorii klas IV–VI Julia Sońta (kl. VB), a Wiktoria i Weronika Andryskowskie (kl. VIB) wyśpiewały „Modlitwę Bł. Matki Reginy”. Występy oceniało Jury w składzie: Dyrektor Jarosław Borysewicz i Wicedyrektor Ilona Zadrożna Szkoły Podstawowej Nr 5, s. Błażeja – przełożona Domu Prowincjalnego Sióstr Świętej Katarzyny oraz ks. proboszcz  prałat Leszek Galica. Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonawców zdecydowało, że w tym konkursie nie było przegranych i wszyscy uczestnicy zajęli I miejsca. Po konkursie odbyła się „Słodka Agapa”. Poczęstunek został sponsorowany przez szkolny sklepik i siostrę Błażeję.

18 stycznia 2013 r. podczas uroczystej mszy świętej upamiętniającej rocznice śmierci Bł. R. Protmann sprawowanej w Braniewskiej Bazylice Mniejszej odbył się występ laureatów oraz wręczenie nagród. Konkurs przygotowały i przeprowadziły katechetki: p. Bożena Kowalczyk i siostra Róża Rusak przy współpracy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 5, Parafii Św. Katarzyny i sióstr ze Zgromadzenia Św. Katarzyny w Braniewie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.