Dnia 12 marca 2013 r. braniewską komendę policji i pracujących w niej funkcjonariuszy odwiedzili nietypowi goście. Z wizytą do policjantów przybyli drugoklasiści z naszej szkoły. Policjantka pani Agnieszka Rumierz opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Każde dziecko miało możliwość zapoznać się z pracą oficera dyżurnego jednostki. Uczniowie mogli też zobaczyć strzelnicę oraz zajrzeć do tzw.: „Niebieskiego pokoju”, specjalnie wyposażonego pomieszczenia w którym przesłuchuje się najmłodszych.

Ogromną radość dzieciom sprawiło spotkanie z policyjnym psem oraz jego przewodnikiem, który udzielił cennych wskazówek jak postępować podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Służbowy owczarek niemiecki wzbudził ogromny zachwyt, natomiast jego przewodnik wprost został zasypany wszelkiego rodzaju pytaniami. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania dzieci, funkcjonariusz rozpoczął pokaz. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób policjanci komunikują się ze zwierzętami. Było widać, że wystarczy jeden gest, ruch ręką, żeby pies wiedział co ma w danej chwili zrobić.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.