51 PIERWSZOKLASISTÓW ZOSTAŁO PASOWANYCH NA UCZNIÓW.

Dzień 19.10.2012 roku zapadnie na długo w pamięci „pierwszaków”, ponieważ wtedy oficjalne zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Doniosłość tego wydarzenia widoczna była już na pierwszy rzut oka. Uczniowie tego dnia przybyli do szkoły w strojach galowych w otoczeniu swoich bliskich. Do uroczystości ślubowania przygotowywali się pod okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali środowisko szkolne.

W uroczystości wzięli udział zarówno uczniowie klas pierwszych jak i ich starsi koledzy. Byli również rodzice i bliscy, którzy chcieli uczestniczyć w tak ważnym dla każdego pierwszoklasisty dniu. Dzieci musiały wykazać się licznymi wiadomościami i umiejętnościami. Dzięki temu „Dobra Wróżka” mogła zdjąć złe zaklęcie z pierwszoklasistów. Dzieci udowodniły, że znają zasady zachowania się w szkole, wiedzą, co należy nosić w tornistrze, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze. Potem czekał ich tor przeszkód, wymagający zręczności i sprawności. Rodzice z uwagą obserwowali zmagania swoich pociech, a widząc swoje dzieci wchodzące w nowy etap życia nie kryli wzruszenia.

Uczniowie kl. IIIA i IIIB przedstawili program artystyczny, który był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i uzdolnień. Program przygotowali wraz z wychowawcami: p. Anną Żyłowską i p. Barbarą Huryn i choć trema czasem odbierała głos, to mali artyści dzielnie stawili czoło licznej publiczności i wszystko wypadło wspaniale.

Najważniejszym momentem było ślubowanie. Pan dyrektor Jarosław Borysewicz wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślił powagę dzisiejszego dnia. Podczas ślubowania uczniowie wysłuchali słów przysięgi i zobowiązali się „... być pilnym w nauce, wzorowym w zachowaniu i godnie reprezentować Szkołę Podstawową Nr 5 w Braniewie”.

Pod koniec imprezy na wszystkie dzieci posypała się masa kolorowego confetti jako deszcz wiedzy i mądrości gwarantujący sukcesy w nauce. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, a rodzice niespodziankę w postaci rożków obfitości ze słodyczami.

Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.