Dzień otwarty w szkole to możliwość zaprezentowania przez nauczycieli i dyrekcję szkoły najlepszych, najciekawszych stron dydaktyczno-wychowawczych własnej placówki. W dniu 14.05.2013r. we wtorek zaprosiliśmy dzieci wraz z ich rodzicami aby przybliżyć przyszłym pierwszoklasistom naszą ofertę.

Gości oficjalnie przywitali: Dyrektor mgr Jarosław Borysewicz i Wicedyrektor mgr Ilona Zadrożna, ofertę programową zaprezentowała mgr Anna Żyłowska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Klasy, które zostały szeroko otwarte przed najmłodszymi, przyszłymi uczniami, zachęcały pięknymi, kolorowymi wnętrzami oraz pomysłowością pań nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej.

Panie mgr Barbara Bojara i mgr Barbara Huryn wprowadziły ciekawość dzieci w świat matematyczno-przyrodniczy, korzystając z mikroskopów najmłodsi mogli obserwować to co słabo dostrzegalne jest gołym okiem albo sprawdzić umiejętności w oparciu o liczne tablice i puzzle matematyczne.

Pani mgr Jadwiga Żylińska zadbała o wyobraźnię przestrzenną i konstrukcyjną stwarzając uczestnikom możliwość budowania, konstruowania różnorodnych budowli, kształtów i pojazdów.

Pod bacznym okiem mgr Hanny Idzikowskiej dzieci mogły dać upust swojej, spontaniczności w ruchu i wyszaleć, przeciskając się w tunelach i namiotach lubianych przez najmłodszych podczas zabaw ruchowych.

Wstępem do rozmiłowania się w literaturze dziecięcej i sztuce teatralnej było przedstawienie kukiełkowe pt: „Kopciuszek” przygotowane pod kierownictwem mgr Anny Żyłowskiej ze swoją klasą IIIB.

To co najtrudniej odkrywać i mądrze rozwijać u dzieci, to ekspresja twórcza. Panie mgr Bożena Gawryś i mgr Ewa Podwojska-Horbacz zachęcały do tego aby wyobraźnia i ekspresja twórcza wśród najmłodszych dawała dzieciom powody do spontanicznej zabawy i czerpania z niej radości, tak bardzo potrzebnej do prawidłowego rozwoju emocjonalnego.

Niewątpliwym smakołykiem dla ciekawych naszej szkoły były wypieczone babeczki, których to wykonawcami były wychowawczynie świetlicy szkolnej z pomocą, niektórych dzieci uczęszczających do świetlicy.

W gabinecie logopedycznym z mgr Jolantą Witkowską można było poćwiczyć nad oddechem, wykorzystując liczne przedmioty np.: „Bańki mydlane”; „Wiatraczki”; „Dmuchajki”; „Labirynt z piłeczkami” i in.

W salach klas zerowych, pod kierunkiem pań mgr Doroty Ochab; mgr Małgorzaty Szyfman chętne dzieci mogły sprawdzić sprawność manualną wyrabiając z masy solnej to, co podpowiedziała wyobraźnia, nie zabrakło też gier planszowych i logicznych, w sali pani mgr Katarzyny Kurek dzieci z radością poznawały zasady gier i uczyły się liczyć i śpiewać.

Dzień otwarty zorganizowany był przede wszystkim z myślą o dzieciach, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I oraz przyszłych przedszkolakach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach.