Dnia 7 kwietna 2013 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia mające na celu  uświadomienie dzieciom zagrożeń wynikających ze złego stylu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania nabiału, owoców i warzyw jako źródła witamin oraz włączenie aktywności fizycznej do życia codziennego. Dzieci przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia. Tematyka przedstawiona na plakatach dotyczyła zdrowego odżywiania, przestrzegania zasad higieny i uprawiania sportu.

Pani pielęgniarka Teresa Gacka przeprowadziła w klasach starszych pogadanki pt. „Trzymaj formę”, których celem było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną.

Światowy Dzień Zdrowia w tym roku przebiegał pod hasłem „Zdrowe bicie serca”, w związku z tym w szkolnym gabinecie pielęgniarki 5 i 8 kwietnia można było bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Tylko profilaktyka i wpajanie dobrych nawyków od najmłodszych lat mogą przynieść wymierne korzyści – podkreślają wspólnie z p. pielęgniarką wychowawcy świetlicy.