Pierwszy tydzień adwentu to najwyższy czas by poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy. Na korytarzach czuć było woń świątecznych wypieków i gorących pierogów, wywołującą przedświąteczny nastrój. Szkolny Kiermasz, jest już tradycją, cieszącą się szerokim zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli.

Bardzo mała ilość śniegu nie przeszkodziła św. Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły. Pomogli mu w tym uczniowie z samorządu, obdarowując całą społeczność szkolną słodyczami i kartkami z życzeniami, bo dzień imienin Mikołaja, przypadający 6 grudnia jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek. Uczniowie już od wczesnego ranka ozdabiali swoje głowy mikołajkowymi czapkami i z ogromną niecierpliwością oczekiwali na prezenty od św. Mikołaja. W jego rolę wcielili się: Dominika Stefańska i Patrycja Dąbrowska z kl. VIA, Kasia Kolka i Eliza Giebień z kl. VIB oraz Wiktoria Kwiatkowska i Mateusz Zdrojewski z kl. IA.

W klasach IV-VI dzieci wymieniały się prezentami, losując wcześniej osobę, dla której przygotowywali upominek. W klasach młodszych pomocnikami św. Mikołaja byli wychowawcy i rodzice. W oddziałach przedszkolnych oprócz znalezionych prezentów w butach, dzieci otrzymały nowe zabawki.

Dzięki sponsorowi (Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy) wyjątkowo hojny był Mikołaj dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Dziewczynki otrzymały nowe lalki i akcesoria do kącika kuchennego zaś chłopcy trasę i garaże dla samochodzików.

Mikołajkowe atrakcje sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy świetnie się bawili.