„Snuj się, snuj, bajeczko!

A było tak: niedaleczko,

Właśnie tutaj, nad rzeczką,

Mieszkała wdowa z córeczką.

Córeczka, chociaż mała,

Swej matce pomagała:

Zamiatała podłogę,

Pełła grządki ubogie,

Chrust zbierała też czasem,

Bo mieszkały pod lasem,

Niosła proso dla kurek...

A zwała się po prostu,

Czerwony Kapturek.”

Tę opowieść o dziewczynce w czerwonej czapeczce zna każdy z nas. Bajka wg tekstu Jana Brzechwy nagrana w latach 60-tych to słuchowisko z bogatą oprawą muzyczną i pięknymi piosenkami, które kształtują słuch dziecka a dbałość o piękno języka uczy polszczyzny. Przy nagraniu tej bajki pracowali najlepsi polscy aktorzy oraz muzycy. Narratorem była Irena Kwiatkowska, a w rolach głównych: Barbara Kraftówna, Władysław Hańcza, Andrzej Bogucki i inni.

Gromkimi brawami nagrodziła publiczność aktorów teatrzyku pacynkowego; który odbył się w świetlicy szkolnej. W spektaklu brały udział uczennice klasy VA (Martyna Jaworowicz, Lidia Paszkiet, Matylda Huryn, Iza Domaradzka). Dziewczynki perfekcyjnie opanowały sztukę poruszania pacynkami. Teatr lalek choć nastawiony na najmłodszych widzów, swoim ciepłym przesłaniem trafia także do tych nieco starszych uczniów. Magię teatralnego świata potęgowała barwna scenografia wykonana przez dzieci i wychowawców świetlicy.