Zbliżają się święta, pełne radości, miłości i wiary. To jedne z najpiękniejszy świąt w roku. Już tradycyjnie w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe i jasełka. Uczniowie i nauczyciele przygotowywali szkołę na długo przed tym wyjątkowym wydarzeniem. Strojenie choinki, zawieszanie jemioły, robienie stroików i ozdób, dekoracje okien, stworzyły w szkole niepowtarzalny nastrój. Wszyscy aktywnie brali udział w wykonywaniu różnych prac związanych z okresem świątecznym.

We wtorek 17 grudnia 2012r. z bożenarodzeniowym przesłaniem dla rodziców wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych „A” i „B”, prezentując na scenie jasełka oraz kolędy i pastorałki. Dla przedszkolaków to ważny dzień, do którego przygotowywali się pod kierunkiem wychowawczyń, tygodniami. W środę wystąpili uczniowie z klas I-III w przygotowanych przez rodziców kostiumach i efektownej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili historię narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie i pasterze. Mali aktorzy z przejęciem odtworzyli swoje role. Widzowie mogli podziwiać nie tylko osoby ze świata realnego, ale również obecne były aniołki i diabły.

Uczniowie klasy VIC zaprosili społeczność szkolną na „wędrówkę” po tradycjach bożonarodzeniowych. Nie zabrakło także wesołych akcentów w postaci kolędników oraz kolęd w wykonaniu uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Jarosław Borysewicz złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji świat, do życzeń dołączyła się Pani Wicedyrektor Ilona Zadrożna. Wszyscy nauczyciele otrzymali upominki w postaci aniołków, które przygotowały Panie i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Całość przedsięwzięcia koordynowały nauczyciele: Bożena Kowalczyk, Genowefa Jarmoła, natomiast oprawę muzyczną przygotował Roman Niewiadomski.

Boże Narodzenie, to czas nadziei na lepsze jutro, to opłatek w ręku i składanie sobie wzajemnie życzeń.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT!