„Strachów i straszydeł bez liku –

Rozkudłana czarownica,

Wilk, wyjący do księżyca,

diabeł, rodem aż z Tasmanii„

W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz kolejny obchodzono Halloween. Święto to przybyło do Polski z USA w latach 90-tych, ale nie doczekało się jeszcze polskiej nazwy. Obchody Halloween są związane z następującym po nich dniem Wszystkich Świętych. Najprawdopodobniej nazwa jest skrótem od słów: All Hallows' Eve – wigilia Wszystkich Świętych.

Uczniowie klas IV-VI przyszli na maskaradę przebrani w straszydła. Były wampiry, wiedźmy, zjawy, wilkołaki itp. W czasie zabawy rozstrzygnięto konkurs na najbardziej upiorny strój. Zwycięzcami zostali: Wiktoria Orzechowska z kl. VA, Martyna Bielewicz z kl. IVA, Maciek Kierul z kl. VIC i Emil Wiśniewski z kl. IVA. Na wyróżnienie zasługiwał strój Elizy Giebeń z kl. VIA i Lidki Paszkiet z kl. VA. Z chłopców wyróżniał się Olek Luniak z kl. VIC i Adam Jaczyński z kl. IVA. Uczniowie ci zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Hol naszej szkoły wyglądał jak „straszny dwór”, ale wszyscy dobrze się bawili, a wokół panowała radosna atmosfera. Opiekunami i organizatorami imprezy były P. Iza Malińska, P. Małgorzata Dorawa, wspomagały je P. Bogusława Sielewicz i P. Małgorzata Płocharczyk.