Mądrość życiowa i miłość dziadków, ich dobroć, wyrozumiałość, cierpliwość w kontaktach z dzieckiem sprawiają, że wnuki obdarzają ich wielką miłością i szacunkiem. Nawet jeżeli nie mieszkają pod jednym dachem z wnukami, babcia i dziadek pełnią w życiu dzieci bardzo ważną rolę. Zdecydowanym atutem dziadków jest to, że mają oni zazwyczaj więcej czasu niż rodzice, który mogą poświęcić swoim wnukom. Seniorzy to niezastąpieni towarzysze zabaw, a wspólnie spędzane chwile to także doskonała okazja do czytania i wysłuchiwania dziecięcych zwierzeń.

Święto Babci i Dziadka było okazją do zaproszenia ich na przedstawienie przygotowane przez wnuczki i wnuków. Dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wystąpiły z inscenizacją pt. „Wszyscy kochamy babcię i dziadka”. Były wiersze i piosenki nagradzane gromkimi brawami, przez nie kryjących wzruszenia gości. Nie zabrakło też uśmiechu i humoru. Wspólna zabawa przy wierszu Juliana Tuwima pt. „Rzepka” dostarczyła wszystkim wiele radości. Każdy dziadek i babcia zostali obdarowani, wykonanymi przez dzieci upominkami, a miłe chwile przy kawie, herbacie i ciastkach z pewnością na zawsze zostaną w ich pamięci. Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!