W Szkole Podstawowej Nr 5 w Braniewie uczniowie w sposób szczególny udekorowali swoją szkołę w oczekiwaniu na nadejście Świąt Wielkanocnych.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych, Wychowawcy świetlicy szkolnej, oraz Wychowawcy klas I-VI przygotowali w formie konkursowej wraz z uczniami i ich Rodzicami ozdoby wielkanocne w czterech kategoriach:

1.   palma wielkanocna

2.   pisanka

3.   kartka świąteczna

4.   stroik świąteczny

Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i zaangażowanie Rodziców uczniów w pracę na rzecz szkoły. Czas przygotowywania wielkanocnych ozdób to przede wszystkim dobry czas na pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. Uczniowie w bibliotece szkolnej, jak też podczas pogadanek przeprowadzonych przez nauczycieli dowiedzieli się m.in. na podstawie legend dlaczego polska palma to gałązka wierzbowa i leszczynowa. Wielkanoc, czyli uroczystość uroczystości to największa uroczystość kościelna. Wielkanoc to Święta radosne, wesołe, towarzyskie podczas których ludzie odwiedzają się nawzajem, a każdy dom, zwłaszcza w poniedziałek stoi otworem dla gości.

Ekspozycja z pięknymi pracami stała się ozdobą korytarza znajdującego się na pierwszym piętrze budynku szkolnego.

Na klasy, które wykazały się niezwykłą pomysłowością i starannością wykonania czekały nagrody. Komisja konkursowa w składzie: pani Bożena Gawryś, pani Barbara Bojara, pani Teresa Wnuk i pan Patryk Stachowicz wyłoniła również z poszczególnych klas uczniów, którzy przygotowali piękne, tradycyjne ozdoby wielkanocne. Na uznanie zasługuje ogromne zaangażowanie Rodziców naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy!

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W KONKURSIE „WIELKANOC WOKÓŁ NAS”

Klasa 0B - Magdalena HERON

Klasa IA - Ewelina MALINOWSKA, Jagoda MARTYŃSKA

Klasa IB - Adrian GRAD