Sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka, który docenia znaczenie zieleni w codziennym życiu. Prowadzone zajęcia w terenie i kontakt z przyrodą zaszczepia u młodych ludzi szacunek do przyrody. W związku z tym nasza szkoła przyłączyła sie już po raz kolejny do ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji sadzenia drzew.

Obchody Święta Drzewa w naszej szkole poprzedziła wycieczka klas pierwszych do Nadleśnictwa Zaporowo do szkółki sadzenia drzewek. Dzieci dowiedziały się co potrzebne jest roślinom do życia, utrwaliły gatunki drzew i zapoznały się ze sposobem sadzenia młodych drzewek. Przy ognisku podziwiały las w jesiennej szacie. Akcja „Święto Drzewa” dnia 10.10.2012r. miała dwa podstawowe punkty programu: apel przygotowany przez uczniów klas młodszych oraz posadzenie drzewka przy szkole. Hol szkolny został przystrojony pracami plastycznymi naszych uczniów i makietami lasu. Podczas apelu uczniowie przedstawili wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Na zaproszenie Pani Wicedyrektor Ilony Zadrożnej przybył leśniczy Pan Antoni Czyż – specjalista do spraw leśnej edukacji, który opowiedział wszystkim o najbardziej znanych gatunkach drzew, ich znaczeniu w przyrodzie, a przede wszystkim dla człowieka. W czasie spotkania każdy mógł się pochwalić swoimi wiadomościami odpowiadając na pytania leśniczego.

Na koniec uroczystego apelu przy szerokim udziale uczniów w wyznaczonym miejscu zasadziliśmy drzewko, była to sosna wejmutka zwana też sosną amerykańską z gatunku drzew iglastych. Sosna wejmutka występuje na północnych i wschodnich obszarach Ameryki Północnej. W Polsce uprawiana jest i spotykana w lasach i parkach. Drzewo jest nadzieją istnienia, dlatego wszyscy zadeklarowali się do dbania o nowo posadzoną roślinę.

Celem akcji było propagowanie wiedzy na temat środowiska leśnego i kształtowanie postaw proekologicznych.

Opiekę nad akcją sprawowały  nauczycielki Pani Bożena Gawryś i Jadwiga Żylińska oraz Panie z edukacji wczesnoszkolnej.