Kocham, lubię, szanuję...Nie śmiecę

Pod takim hasłem przewodnim nauczyciele i uczniowie naszej szkoły ruszyli sprzątać świat. Cudownie jest kochać przyrodę, wspaniale ją lubić, ale to szacunek zabrania nam wyrzucać śmieci do lasu czy parku. Akcję poprzedziły pogadanki na temat zanieczyszczeń środowiska i prace przygotowane przez uczniów na lekcjach przyrody w klasach IV-VI pod kierunkiem nauczycielek przyrody: Anny Pryśko i Bogusławy Sielewicz.

W przygotowaniu ekspozycji ściennej zawierającej wierszyki o tematyce ekologicznej ułożone przez uczniów pomogły warsztaty terenowe pt. „Wiedzą dzieci jak segregować śmieci”, w których uczestniczyli uczniowie podczas Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur.

Do tegorocznego sprzątania świata przygotowaliśmy się solidnie mówi Jadwiga Żylińska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Zanim wyruszyliśmy w teren utrwaliliśmy zasady segregowania odpadów. Klasa zamieniła się w miejsce radosnej pracy - stworzyliśmy fabryczkę papieru czerpanego. Arkusze schły kilka dni. Zamierzamy wykorzystać je jako ramki do wakacyjnych zdjęć. Sporo miejsca w czasie zajęć poświeciliśmy na dyskusję jak sami możemy zadbać o nasze środowisko. Każde dziecko otrzymało naklejki promujące oszczędzanie energii elektrycznej i wody w domach, szkole. Reaktywowaliśmy także zespoły uczniów – „strażników energii i wody”, które po dzwonku na lekcję sprawdzają, czy nie palą się niepotrzebne światła oraz czy wszystkie krany w łazienkach zostały dokręcone.

Cieszy nas fakt, że co roku nasze worki są coraz mniej wypełnione śmieciami.