W okresie przedświątecznym uczniowie zaangażowali się w działalność charytatywną na rzecz najuboższych rodzin naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci przebywających w tychże rodzinach. Akcja organizowana jest przez Parafialny Zespół Caritas, działający przy parafii Św. Katarzyny w Braniewie, we współpracy z siostrami ze Zgromadzenia Św. Katarzyny.

Szkoła, to nie tylko miejsce, gdzie uczymy matematyki i języka polskiego. To także miejsce, gdzie kształtujemy postawy, między innymi dostrzegania drugiego człowieka i uwrażliwiamy dzieci na ludzką krzywdę i biedę oraz uświadamiamy uczniom obowiązek niesienia pomocy bardziej potrzebującym. Ważne jest aby dzieci umiały odkrywać radość z dzielenia się i bycia potrzebnym dla innych. W związku z tym, uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy wykonali ozdoby świąteczne, a Pani Nina z oddziału przedszkolnego upiekła przepiękne serca z piernika. Prace te będzie można kupić w niedzielę 16 grudnia na kiermaszu w Bazylice Mniejszej w Braniewie. Zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup artykułów spożywczych do świątecznych paczek.

Dobro to ideał moralny. Pamiętajmy o tym, że uszczęśliwiać, otaczać troską i opieką drugiego człowieka to postawy najwyższej wartości, bo wówczas inni wokół nas stają się lepsi. Dobroć, niesienie pomocy i bezinteresowna miłość są zawsze w cenie.