„Znajdując tę książkę stałeś się za nią odpowiedzialny. Od Ciebie tylko zależy, jakie będą jej losy...”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Zaopiekuj się książką!”, której celem jest popularyzowanie czytelnictwa, dzieci z naszej szkoły stały się właścicielami nowych książek. Akcja prowadzona jest pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, na zlecenie firmy SKOK Ubezpieczenia. W Braniewie akcja ruszyła dzięki pomocy Biblioteki Miejskiej.

Bookcrossing (inaczej nazywana uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem) czyli pozostawianie przeczytanych książek w miejscach publicznych i dzielenie się nimi z innymi znane są na całym świecie. Wśród tytułów znalazły się książki zarówno z literatury polskiej jak i światowej. Od 10 września 2012 roku trafiły na ulice 16 miast powiatowych w Polsce w oczekiwaniu na nowych czytelników.