„Czytając, czujemy się istotami indywidualnymi, wyodrębnionymi ze świata, a zarazem łaknącymi komunikacji i porozumienia z innymi. Takie doznania są niematerialne i niepoliczalne. Po prostu są bezcenne”.

Jak co roku, w maju obchodzimy Dzień Bibliotekarza. Dzień ten w Polsce obchodzony jest od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Doroczne święto osób odpowiedzialnych za gromadzenie i udostępnianie zasobów bibliotecznych było okazją do podziękowań oraz wyrażenia słów szacunku i uznania za propagowanie wiedzy i kształtowanie postaw czytelniczych, szczególnie wśród dzieci. W wieku szkolnym bowiem w bardzo dużym stopniu  kształtują się kompetencje czytelnicze, mające wpływ na dalszy rozwój wrażliwości estetycznej oraz uczestnictwo w procesie kulturowym.

Z tej okazji szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy. Uczniowie zaśpiewali piosenki i złożyli Pani Bibliotekarce z serca płynące życzenia, spełnienia marzeń i wszystkiego, co najlepsze w życiu rodzinnym i zawodowym oraz wręczyły wykonany na zajęciach upominek.