Dnia 12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Popularnie nazywamy go Dniem Nauczyciela. W uroczystości, przygotowanej przez uczniów pod opieką Pani Jolanty Witkowskiej, Anny Żyłowskiej, Małgorzaty Płocharczyk i Dariusza Mielke, uczestniczyli nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz uczniowie wszystkich klas. Oprawą muzyczną zajęła sie Pani Krystyna Adamska.

Pan Dyrektor podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz odczytał życzenia, jakie do nauczycieli i wszystkich osób pracujących na rzecz oświaty skierował Pan Burmistrz Miasta Henryk Mroziński.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Głos zabrał także przewodniczący Rady Rodziców Pan Zbigniew Żurniewicz, który w ciepłych słowach podziękował pedagogom za ich pracę oraz życzył dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Młodzi aktorzy, jak zwykle zadziwili wszystkich swoimi zdolnościami i sprawili, że na twarzach widzów zagościł uśmiech. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom upominki i laurki. Wyjątkowy prezent w postaci medalu certyfikatu wzorowego nauczyciela od swoich wychowanków otrzymała Pani Anna Kubiak. Certyfikat zawierał „podziękowania za przekazywaną wiedzę, anielską cierpliwość, troskę o nas, pomoc w każdej potrzebie”.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Na koniec uroczystości Pani Wicedyrektor podziękowała występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali całość imprezy oraz wszystkim pracownikom za wysiłek włożony w kształtowanie młodego pokolenia.