Get Adobe Flash player

Pływanie jest dyscypliną sportu, którą może uprawiać każdy niezależnie od wieku. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Jednak im wcześniej, tym lepiej. Dzieci uprawiające ten sport lepiej rozwijają się psychomotorycznie niż ich niepływający rówieśnicy.

W sobotę, tj. 27 października 2012r. nasi uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu. Impreza odbyła się w braniewskiej krytej pływalni. Organizatorem, trenerem i opiekunem był nauczyciel naszej szkoły Artur Kuk.

Uczniowie klas I, II, III i IV szkół podstawowych mieli do pokonania 25 metrów. Uczniowie klas V i VI 50 metrów. Jedenastoosobową grupę naszej szkoły reprezentowali uczniowie klas I-VI. Na uznanie zasługują szczególnie najmłodsi zawodnicy, którzy uczestniczyli po raz pierwszy w takiej imprezie. Tego dnia bezkonkurencyjny okazał się Krystian Królik, który zajął I miejsce w kategorii chłopców klas V - VI pokonując dystans 50 metrów w czasie 40.85s. natomiast Piotr Stanilewicz zajął II miejsce z czasem 45.72s.

To był także wyjątkowo dobry dzień dla Wiktorii Andryskowskiej, która nie dała szans swoim rywalkom i zajęła I miejsce z czasem 45.68s. w kategorii dziewcząt klas V-VI. Tuż za nią na II i III miejscu znalazły się Kornelia Opolska z czasem 46.77s. i Wioletta Warowna – 46.79s.

W rywalizacji klas III - IV zwyciężył Bartek Chwietkiewicz pokonując dystans 25 m. w czasie 25.93 s.

Brązowy medal w kategorii dziewcząt klas I-II wywalczyła Maja Będkowska z czasem 33.91s. W kategorii chłopców Piotr Skiba z czasem 40.04s.

Szczególne podziękowania należą się obecnym na zawodach rodzicom za wsparcie jakiego udzielali wszystkim dzieciom.

Team w tych zawodach zdobył łącznie osiem medali.