Jesień jest wielobarwna, kolorowe liście spadające z drzew pokrywają trawniki tworząc przepiękne „dywany”, warto to zauważać i jak powiedział Michał Anioł: „I drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką”. Z jesienią kojarzy się widok rozrzuconych żołędzi i kasztanów w parkowych alejkach oraz czerwone korale na jarzębinie.

W celu uwrażliwiania dzieci na piękno otaczającej przyrody, rozwijania aktywności twórczej oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych poprzez wspólną pracę, został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny dla klas 0-III pt. „BARWY JESIENI”. Jest to już wieloletnią tradycją w naszej szkole, a organizacją i kontynuacją jej zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej P. Jadwiga Żylińska i P. Bożena Gawryś.

Konkurs wzbudził zainteresowanie wielu uczniów, a słoneczna jesienna aura zapewne sprzyjała rodzinnym wyprawom w poszukiwaniu „skarbów jesiennych”. Dzięki twórczemu zaangażowaniu rodziców i dziadków z materiałów przyrodniczych: kasztanów, żołędzi, szyszek, dyń ozdobnych, liści, piórek, gałązek a nawet kamieni, powstały prawdziwe dzieła sztuki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, które na uroczystym apelu wręczyła Pani Wicedyrektor Ilona Zadrożna.

Spośród 57 prac komisja wyłoniła zwycięzców.

FORMA PŁASKA:

Alicja Domozych kl. IIIA

II miejsca

Antoni Błaszczak kl. IB oraz Bartosz Kazimieruk kl. 0A

III miejsca

Rafał Pisarzak kl. IIB oraz Adrian Grad kl. IB

FORMA PRZESTRZENNA:

I miejsca

Gracjan Strzelecki kl. 0A

Hania Sieńska kl. IIA

Piotr Skiba kl. IIA

Maja Kopycińska kl. IA

Kasia Pocałujko kl. IIIA

Joanna Miszta kl. IIB

Wystawę prac można podziwiać na holu kl. I-III.