Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany jest w Szkocji, ponieważ Św. Andrzej jest patronem tego kraju. W Polsce w wigilię tego dnia organizuje się zabawy i wróży się przyszłość. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny. Była to noc wróżb dziewczęcych dotyczących miłości i małżeństwa, traktowana z ogromną powagą. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach, a długie ponure listopadowe wieczory tworzą doskonały nastrój do wróżb.

W naszej szkole zabawy andrzejkowe odbyły się co prawda wcześniej niż nakazuje tradycja, ale wszystkie ich elementy zostały spełnione. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klas I-III. Już od 26 listopada parapety okien na holu zamieniły się w „dyniową krainę”. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali prace na konkurs, które później stały się przepięknymi ozdobami balu andrzejkowego. Laureatami konkursu zostali:

Aleksandra Błądek kl. - IIB

Maja Będowska kl. - IA

Dawid Kwiecień kl. - IIA

Jakub Dmochewicz – kl. IB

Amelia Morawska – kl. IIIB

Nagrody ufundowane przez Biblioteką Szkolną wręczyła Pani Wicedyrektor Ilona Zadrożna z uczennicą kl. IB Klaudią Hek. Konkurs zorganizowały Panie: Ilona Zadrożna, Bożena Gawryś, Jadwiga Żylińska i Ewa Horbacz–Podwojska.

Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Izy Malińskiej i Małgorzaty Dorawy przygotował wieczór wróżb połączony z dyskoteką dla klas IV-VI. Wróżby traktowane były z przymrużeniem oka, ale tradycji stało się zadość. Wszyscy bawili się doskonale.