W dniu 30 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem p. Danuty Kich – Zatorskiej, p. Anny Kubiak i p. Krystyny Adamskiej przygotowali piękną lekcję historii. Pani Wicedyrektor Ilona Zadrożna przypomniała wydarzenia z 1791 roku, kiedy to konstytucja zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad systemu politycznego Rzeczypospolitej została ustanowiona ustawą rządową. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny.

Uczniowie wiadomości przeplatali wzniosłymi pieśniami i wierszami patriotycznymi dali dowód, że potrafią z szacunkiem i zaangażowaniem uczcić ważne święto narodowe.

Jesteśmy dumni z naszej historii i ludzi, którzy ją tworzą, wiemy też, jak okazywać szacunek naszym symbolom narodowym – zapewniają uczniowie. Taka lekcja historii z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci.